A F O L - z ang. Adult Fan Of Lego, określa osobę która, często po okresie tzw. Dark Age kiedy porzuca zabawki z dzieciństwa, wraca do klocków LEGO i zajmuje się nimi jako hobby.
Blog > Komentarze do wpisu
Rapid Transfer Gate #33

Czy wypada mi tutaj pokazywać swoje prace? Chyba tak, w końcu to mój blog, a nie magazyn literacki.

Bardzo chciałem wziać udział w tegorocznym BTT, choćby tylko w jednym etapie. Wszystko jednak układało się jakos nie po mojej mysli i inne obowiązki nie pozwalały zająć się budową. Na całe szczeście zdarzył się jeden wolny wieczór i desperacko zawziąłem się, że muszę w tym czasie zbudować coś na konkurs.

Wybrałem zlecenie 3, które organizatorzy konkursu sformułowali tak:

Komunikacja masowa
Prawdopodobnie wszyscy korzystaliscie na codzien z komunikacji publicznej. Tymczasem sa na swiecie wielkie miasta, w ktorych nie ma zadnej komunikacji publicznej.
W tym zlecenu nalezy zbudowac model pojazdu sluzacego do przewozenia mieszkancow duzego miasta. Oprocz tramwajow, autobusow i metra jest wiele innych typow takiego transportu. W Amsterdamie sa to tramwaje wodne, w Tokio monorail, w Delhi riksze, w Nowym Jorku promy, a w Budapeszcie nawet kolejka gorska.
SF: bez zmian
Fantasy: pierwsze pojazdy komunikacji masowej mialy naped konny, zawsze zostaje tez steampunk

Aby trochę odpoczać od tematyki średniowiecznej, wybrałem konwencje futurystyczną i poskładałem coś takiego:

http://www.brickshelf.com/gallery/Hippotam/Space/RTG33/01.jpg

Rok 2107.  Do początku XXI wieku rozrost metropolii na Ziemi był skutecznie ograniczany przez możliwości dostępnych środków transportu publicznego. Wszystko zakończyło się wraz z uruchomieniem RTGS (Rapid Transfer Gates System). Oparty na zjawisku teleportacji, system zapewnił praktycznie natychmiastowy transfer w dowolne miejsce na planecie (pod warunkiem, ze jest tam akurat bramka RTG). System jest całkowicie bezpieczny, jeśli jest używany zgodnie z przeznaczeniem.

Praca przedstawia okolicę Rapid Transfer Gate #33, która zlokalizowana jest w podmiejskim parku im. S. Lema.

* * *

Is this OK to show my own creations here? I guess so, this is a blog after all, not a literature magazine.

I really wanted to take part in this year's BTT, at least in a single phase. But everyting was happening against it and my I did not have time for building. But, as last, I had a single evening and I desperately promised myself to build a contest entry then.

I have chosen challenge #3, descibed by contest hosts like this (my lame translation):

Public Tranportation 
Probably all of you use a public transportation system. However, there are cities where there is no public transport at all!
For this challenge you have to build a model of vehicle that transports the large city's residents. Besides trams, buses and subwaythere are manu other type of such transport. Amsterdam have a water trams. Tokio - monorail, Delhi rikshas, Nowym Jorku - shuttles, and Budapest - mountain chair-lift.
SF: no modification 
Fantasy: first public transportation were horse carriages, but there is always steampunk...

To rest for a while from the castle theme, i decided to go space. Here's what I built:

http://www.brickshelf.com/gallery/Hippotam/Space/RTG33/07.jpg

Year 2107. Till the begining of 21st century, the growth of cities was limited by the limits of public transportation. This ended when RTGS (Rapid Transfer Gates System) was launched. Based on the teleportation, system enabled practically instant transfer to any place on the planet (of couse, if there is a RTG gate there). System is totally safe, if used according to the specification.

Creation shows Rapid Transfer Gate #33, located in the S. Lem's park.
 

sobota, 25 sierpnia 2007, hippotam

Polecane wpisy

  • Wieje!

    Zgredek (jeden z nowych nabytków polskiego LUGPolu) pokazuje scenkę inspirowaną orkanem Emma który aktualnie przetacza się przez Polskę: Więcej zdjęć będzie d

  • Panna, giwera, motor i potwory. Mniam!

    Co może bardziej poprawić humor w ten deszczowy poranej niż półnaga panna z giwerą, uciekająca na motorze przed potworami?     Autorem scenki jest Re

  • Dress for success

    Chciałbyś poderwać dziewczynę? Odpowiedni ubiór to podstawa sukcesu. Nie zapomnij o odpowiednio dobranym krawacie!     * * * Wanna pick up a girl? T

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Panki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/08/25 22:26:26
Wzorowałeś się na Gwiezdnych Wrotach?
-
2007/08/25 22:29:54
zupełnie nie a propos
www.wulffmorgenthaler.com/strip.aspx?id=2f1b0942-f770-44b6-9dc4-3547b79b0f39
-
Gość: crs, *.108.192.213.cable.satra.pl
2007/08/26 00:43:49
Pewnie, że wypada pokazywać swoje prace. To się nazywa autoprezentacja :-)
Kanały RSS
Szukaj

LEGO® is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site.