A F O L - z ang. Adult Fan Of Lego, określa osobę która, często po okresie tzw. Dark Age kiedy porzuca zabawki z dzieciństwa, wraca do klocków LEGO i zajmuje się nimi jako hobby.
Blog > Komentarze do wpisu
Anime kontratakuje

Speed Racer

Wszystko zaczęło się w latach 60’ od stworzonej przez Tatsuo Yoshida mangi „Mach GoGoGo” . W roku 1967 przygody młodego kierowcy rajdowego Gō Mifune oraz jego rodziny i przyjaciół zawitały na małym ekranie w wyprodukowanej przez Tatsunoko Productions anime o tym samym tytule.
Film okazał się sukcesem nie tylko w Japonii, ale również w USA, na potrzeby których tytuł (tak jak i imię głównego bohatera) zmieniono na „Speed Racer”.
Bohater, oraz jego nie mniej popularny samochód „Mach 5” powrócili w roku 1997 w kolejnej produkcji „Speed Racer X”.


Wachowski brothers’ „Speed Racer” (2008)

Mach 5 , choć ma już ponad 40 lat nie wybiera się wcale do muzeum, wprost przeciwnie, odświeżony i wypolerowany powraca triumfalnie – tym razem na duży ekran – za sprawą najnowszej produkcji twórców „Matrixa”.
Premiera filmu braci Wachowski „Speed Rider” już 9 maja 2008, a wraz z nią to, co najlepsze, czyli nowe zestawy LEGO:
(źródło www.spielsteine.eu )

Speed Racer & Snake Oiler (8158)

Speed Racer & Snake Oiler (8158)

Speed Racer X & Taejo Togokhan (8159)

Speed Racer X & Taejo Togokhan (8159)

Crunch Block & Racer X (8160)

Crunch Block & Racer X (8160)

Grand Prix Race (8161)

Grand Prix Race (8161)

Jak to zwykle bywa w filmach z wyścigami w tle gro uwagi poświęca się pojazdom. Aby ocenić na ile dobrze projektanci LEGO poradzili sobie tym razem, polecam mały przegląd – miłego oglądania i do następnej notki !!!

czołówka serialu „Mach GoGoGo” (1967)


czołówka serialu „Speed Racer X” (1997)


zapowiedź filmu braci Wachowski „Speed Racer ” (2008)***

It all began in 1960s, when Tatsuo Yoshida created manga „Mach GoGoGo” . In 1967 adventures of young race driver Gō Mifune and his family & friends were released by Tatsunoko Productions as an anime serial.
The serial succeed not only in Japan, but also in U.S.A., where the title and main character’s name were changed to “Speed Racer”.
Young racer and his very popular car Mach 5 returned in 1997 with new anime „Speed Racer X”.

Mach 5 ’s design is quite old (over 40 years), but the car is not going to museum, on the contrary, renewed and shiny it comes back in all the glory straight to the silver screen in the newest production of Wachowski brothers .
But the best in “Matrix” creators’ “Speed Rider” (premier: 9 May 2008) is that LEGO releases 4 new sets related with it.

As usual in films related to races, cars are very important. How do you think, did LEGO designers manage to copy Mach 5’s shapes? To help you answer that, I prepared a short review – have a nice watching, and till next note !!!

films:
- Tatsuo Yoshida’s „Mach GoGoGo” (1967) opening
- „Speed Racer X” (1997) opening
- Wachowski brothers’ „Speed Racer” (2008) trailer

sobota, 08 grudnia 2007, szww

Polecane wpisy

  • Coś się kończy ...

    Uwaga! Przeprowadziliśmy się! Prosimy o zmianę linków w Waszych zakładkach i zapraszamy na nasz nowy serwer:   www.e-klocki.com       We&

  • Znowu po japońsku

    Ponieważ nie mieliście problemów ze zrozumieniem prac japońskich modelarzy przedstawionych w zeszłym tygodniu dziś znowu coś z Japonii. Przedstawiam model sprze

  • Wow factor

    Co jakiś czas pokazujemy prace, które powodują że jedyne co potrafimy powiedzieć to wow! Dziś samochód w skali minifig zbudowany przez Tima Gould'a. Na razi

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: m, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/12/08 16:12:47
To podobno jest już "rodzeństwo Wachowskich" bo jeden z nich zmienił płeć :D
Kanały RSS
Szukaj

LEGO® is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site.