A F O L - z ang. Adult Fan Of Lego, określa osobę która, często po okresie tzw. Dark Age kiedy porzuca zabawki z dzieciństwa, wraca do klocków LEGO i zajmuje się nimi jako hobby.
Blog > Komentarze do wpisu
Hikone

Dawno temu pisalem o pracach Takeshiego Itou, starsi (stażem) czytelnicy pewnie to pamietaja. Długo trzeba było czekać na kolejny zamek Takeshiego, ale nareszcie jest. Tym razem japoński mistrz zbudowal klockowa replikę istniejacej budowli - zamku Hikone :

Hikone

Tym razem, po raz pierwszy, mozemy cieszyc oczy zdjeciami w wysokiej rozdzielczosci. I dopiero po ich obejrzeniu zorientowalem sie, ze mamy do czynienia z absolutna rewelacją. Widzicie ten kamienny mur na parterze? Tak, to nie jest naklejka - to jest zrobione z szarych i czarnych klocków! Budynek jest oddany tak wiernie, ze w pierwszej chwili trudno odróżnić model od oryginału:

 

Hikone Calstle - Original

 

Szkoda, że tak rzadko możemy sie cieszyć pracami tego autora.

* * *

Long time ago, when Klocki were Polsh-only I wrote an article about Takeshi Itou. We have to wait a lot to see his new creation, but here it is - Hikone Castle.

For the first time we can take a look at high resolution images. If you examine them, you will see that this is a real masterpiece. Look at the wall at the ground floor - it's brickbuilt!

wtorek, 11 grudnia 2007, hippotam

Polecane wpisy

  • Wieje!

    Zgredek (jeden z nowych nabytków polskiego LUGPolu) pokazuje scenkę inspirowaną orkanem Emma który aktualnie przetacza się przez Polskę: Więcej zdjęć będzie d

  • Panna, giwera, motor i potwory. Mniam!

    Co może bardziej poprawić humor w ten deszczowy poranej niż półnaga panna z giwerą, uciekająca na motorze przed potworami?     Autorem scenki jest Re

  • Dress for success

    Chciałbyś poderwać dziewczynę? Odpowiedni ubiór to podstawa sukcesu. Nie zapomnij o odpowiednio dobranym krawacie!     * * * Wanna pick up a girl? T

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2007/12/12 10:45:11
Widziałem w wcześniej.
Ale dopiero teraz zobaczyłem ten mur.
O ŻESZ W MORDĘ... :)
-
Gość: Jerac, *.adsl.inetia.pl
2007/12/12 20:40:47
A bo to takie DUŻE jest.... :D
-
2007/12/12 21:07:15
Pierwsze wrażenie - eee, to małe jest.
Powiększenie - ...
Świetne :)
Kanały RSS
Szukaj

LEGO® is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site.