A F O L - z ang. Adult Fan Of Lego, określa osobę która, często po okresie tzw. Dark Age kiedy porzuca zabawki z dzieciństwa, wraca do klocków LEGO i zajmuje się nimi jako hobby.
Blog > Komentarze do wpisu
Kulturowe bariery

Po raz szósty obył się w Japonii doroczny konkurs na oryginalny model LEGO. Przedstawiamy dziś zwycięzców z jednego z sześciu rejonów (Tokio). Przyznam że miałem problemy ze zrozumieniem niektórych prac lub z wyborem niektórych finalistów, cóż różnice kulturowe są duże nawet na poziomie naszego hobby.

Pierwsze miejsce (Pisatake):

Drugie miejsce (Sidewinder9r):

Trzecie miejsce (Sachiko):

Czwarte miejsce (Azumu):

Piąte miejsce (TN Factory):

Kilka innych, godnych uwagi prac:

***

The 6th Original Model Contest took place in Japan. We would like to present Tokyo area winners and few other interesting entries. I have to confess that some of these entries are bit exotic for my liking, still I found few others that I liked very much. 

czwartek, 13 marca 2008, nexus7

Polecane wpisy

  • Coś się kończy ...

    Uwaga! Przeprowadziliśmy się! Prosimy o zmianę linków w Waszych zakładkach i zapraszamy na nasz nowy serwer:   www.e-klocki.com       We&

  • Znowu po japońsku

    Ponieważ nie mieliście problemów ze zrozumieniem prac japońskich modelarzy przedstawionych w zeszłym tygodniu dziś znowu coś z Japonii. Przedstawiam model sprze

  • Magia kina

    Pokazywaliśmy już kiedyś plakaty filmowo - klockowe. Dzisiaj z prawdziwą przyjemnościa prezentujemy świetne pastisze w wykonaniu ImpreSariA. Klikając na obrazek

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: crises, *.net2u.pl
2008/03/13 08:18:20
No ja nie wiem, co Wy chcecie od tych prac. Są całkiem ładne, takie ... kolorowe :-)
Pierwsza przedstawia scenkę z anime Mój sąsiad Totoro. Dla mnie bomba (i MOC i film). Kocibus i Totoro wyszli rewelacyjnie.
-
Gość: Two-Faced, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/03/13 20:39:58
Też oglądałem "Mojego Sąsiada Totoro" i scenka z Lego jest rewelacyjna. Fajnie jakby powstały i inne scenki z filmów Miyazakiego.
-
Gość: bionicle93, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/03/14 17:01:25
z góry przepraszam za offtop.
do użytkowników firefoxa: czy wam tez nie chce wyśrodkować tej strony? bo w ie wszystko było ok a w lisie ucieka do lewej. robie coś źle czy tak już jest?
-
hippotam
2008/03/14 18:46:27
do użytkowników firefoxa: czy wam tez nie chce wyśrodkować tej strony? bo w ie
wszystko było ok a w lisie ucieka do lewej. robie coś źle czy tak już jest?

Ucieka nam i nie umiemy wysrodkowac, ale mozemy obiecac ze niedlugo problem zniknie...
-
2013/09/05 10:32:15
Czemu ten blog nie istnieje już więcej?! Tak uwielbiałem oglądać ten wpisy. Nie znam się jednak zbyt na Lego (choć w młodości sporo układałem)...czy wszystkie te części są oryginalne czy niektóre są robione samemu...bo ich ilość/różnorodność zabija...podobno była jakaś firma w Anglii podrabiająca i tworząca różne kształty...trzeba by kiedyś wrócić do tego hobby, choć w czasie komputerów/gier itp to niestety Lego trochę straciło na znaczeniu w rozwoju. A szkoda, bo gdybym miał wybrać czy moje dziecko ma rozwijać się przy grach wideo (które lubię i cenię) a Lego, wybrałbym klocki :)
-
Gość: Lego, *.internetunion.pl
2013/10/15 17:53:42
Fajne jest to zdjęcie, 3 od dołu, to chyba jakaś Lego panienka.
Kanały RSS
Szukaj

LEGO® is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site.