A F O L - z ang. Adult Fan Of Lego, określa osobę która, często po okresie tzw. Dark Age kiedy porzuca zabawki z dzieciństwa, wraca do klocków LEGO i zajmuje się nimi jako hobby.
Kategorie: Wszystkie | Giganci | Konkursy | Legendy | Pogadanki | Wydarzenia | Znaleziska | Złote Study
RSS
sobota, 31 marca 2007
BrickFest 2007

BrickFest 2007W ten weekend w Portland odbywa się BrickFest - zlot amerykanskich AFOLi. Program jest napakowany atrakcjami: wystawami modeli, konkursami, prelekcjami i dyskusjami. Uczestnicy mają też okazję zrobić zakupy w pobliskim sklepie Lego - dla uczestników przygotowane będą wyjątkowe produkty w specjalnych cenach.

Na bieżąco można śledzić wydarzenia na zlocie zaglądając na głowną stronę Lugnetu, gdzie pojawiają się krótkie notki i zdjęcia z kolejnych punktów programu.

Jak na razie, podobają mi się bardzo trzy pomysły, które warto by przeszczepić na nasz lokalny teren, jeśli w tym roku zorganizujemy polski zlot AFOLi:

Konkurs budowy modeli bez rozpakowywania oryginalnego woreczka z klockami (Build In a Bag Contest). Na czas! Oczywiście jest to możliwe tylko w przypadku małych modeli, zapakowanych w pojedyńczy woreczek. Od jakiegoś czasu na Brickshelfie pojawiają się takie zdjęcia, a ostatnio Lugpolowicz Szarikm zbudował w taki sposób ciężarówkę 8664:

Konkurs wyścigówek (Wacky Racers). Uczestnicy przywożą modele odjechanych wyścigówek (bez napędu, z kierowcą - innych reguł brak). Modele zjeżdzają po pochylni - wygrywa ten, który najdalej zajedzie. Jak widac na zdjęciu - im bardzej szalony model, tym większa zabawa.
 Wacky Racers
"Rozbiórka" modelu. Na BrickFest jest to 4953 Fast Flyers. O co chodzi? Każdy kto przystępuje do zabawy, wnosi do puli jeden własny nowy model 4953. Następnie, wszystkie modele są rozpakowywane i sortuje się części z każdego modelu na kupki "po typie części". Teraz uczestnicy, po kolei, wybierają dla siebie jedną kupkę, potem nastepny i tak w kółko, tyle razy aby rozeszły się wszystkie zgromadzone klocki. W ten sposób można się zaopatrzyć w większą liczbę elementów tego samego typu.

BrickFest to też świetny moment na ogłoszenie kilku nowości w ofercie Lego i rzeczywiście - jest kilka niespodzianek. Ale o tym napiszę w kolejnej notce.

Czas na kąpiel

Zmęczeni po cieżkim tygodniu? Można dla odprężenia wskoczyć do wanny, jak ta minifigurka z miniaturki Xuerena "Bath Time":

Czas na kąpiel

piątek, 30 marca 2007
Uwaga! Małpa!

Natknąłem się dziś na fajną animację: Donkey Kong z klocków Lego:

 Swoją drogą - szacunek dla twórcow. Wiem ile nerwów kosztuje odczepianie takich klocków...

 

Film pochodzi z serwisu BitFlicks, chyba już martwego (ostatni wpis pochodzi z grudnia), gdzie można zobaczyć więcej takich animacji.

czwartek, 29 marca 2007
Kiedyś to robili porządne traktory

Kiedy już myślałem że wszyscy pojechali na BrickFest i w tym tugodniu nie bedzie trudno o nowe prace, objawił się niezawodny Misterzumbi i pokazał kolejny wspaniału model: Traktor gasienicowy DT-75M:

DT-75M

Oryginały były produkowane od lat 50-tych zeszłego wieku w fabryce znajdującej się na terenie dzisiejszej Białorusi.

Model jest tak przepiękny i tak szczegółowy że niektórzy tracą na jego widok przytomność...

środa, 28 marca 2007
Lego Harry Potter - nowe zdjęcia

Serwis Harry Potter Fan Zone opublikował (za CoolToyReview ) kilka nowych zdjęć zestawów z linii Harry Potter. Nareszcie widać coś więcej! Niestety, nowy Hogwarts Castle, pomimo tego że wydaje się duży, trochę rozczarowywuje. Konstrukcja zbudowana jest z dużych elementów rodem z linii Bellville które ciężko potem wykorzystać do czegoś innego. I jakiś ten zamek dziurawy...

Hogwares Castle


Więcej zdjęć w galerii Harry Potter Fan Zone.

Lego Batman 2008

Lego batman 2008Niespodziewany sukces komercyjny gier komputerowych "Lego Star Wars" i "lego Star Wars II" dał do myslenia szychom z show-businessu. Śladem LucasArts postanowiło pójść Warner Bros, właściciel praw do Batmana. Wspólnie z Lego i programistami z TT Games, twórcami poprzednich gier rozpoczęli produkcję tytułu "Lego Batman". Gra zapowiadana jest na 2008 rok i będzie powtarzać kluczowe elementy, które przyczyniły się do sukcesu Lego Star Wars - znane postaci w świecie klocków Lego.

(Via Variety

Kochanie, zbudowałem sofę

Po raz kolejny możemy obserwować jak design przemysłowy czerpie inspiracje z Lego. Firma Nomade Design oferuje sofę składającą sie z kilku elementów, które łączą się jak klocki. Dzięki temu mebel można dowolnie konfigurować, w zalezności od potrzeb.

Sofa jak Lego

Cena: 466$

Wydaje mi się, że powinni dodawać gładkie "kafle" do wykończenia modelu...

(Via Eurobricks

 

wtorek, 27 marca 2007
Kto? AFOL? Ale ossochodzi?

Portugalscy AFOL-e własnie odpoczywają po weekendowym zlocie w Coimbrze. Spotkanie było połączone z wystawą modeli (część z nich będzie znajoma dla stałych czytelników bloga). Najwyraźniej podczas zlotu doszło do nieporozumienia co oznacza skrót AFOL, co zostało uwiecznione przez Rupiego w poniższej scence.

Afol?

Zdjęcia z ekspozycji w Coimbrze można zobaczyć korzytając z linków w LegOfficinie.

Rozwałka kosmicznego plugastwa - wyniki

Rozwiązujemy konkurs z poprzedniego tygodnia. Dla przypomnenia - należało wymyślić polską listę dialogową do 18 strony komiksu o najeżdżcach z kosmosu, autorstwa Tamotsu Nobusawy.

An the winer is... Szimonek! Wersję zwycięzcy prezentujemy poniżej.

Szimonek 1

Szimonek 2

Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Mała Moskwa

Tim Gould przedstawił dziś na Lugnecie bardzo ładną dioramkę przedstawiającą moskiewską ulicę z lat 80-tych:

Moskwa

Faktycznie, takie tramwaje kojarzą mi się automatycznie z Moskwą. To dziwne, bo przecież nigdy tam nie byłem. Może to nieświadomie wracają do mnie stare radzieckie filmy obejrzane i zapomniane w latach osiemdziesiątych?

Dioramka jest dwupiętrowa, w końcu Moskwa metrem stoi:

Metro

 

Praca jest spora, zbudowana została na prostokącie o wymiarach 96x48 kropek, z ponad 5000 klocków:

    

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
Kanały RSS
Szukaj

LEGO® is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site.