A F O L - z ang. Adult Fan Of Lego, określa osobę która, często po okresie tzw. Dark Age kiedy porzuca zabawki z dzieciństwa, wraca do klocków LEGO i zajmuje się nimi jako hobby.
Kategorie: Wszystkie | Giganci | Konkursy | Legendy | Pogadanki | Wydarzenia | Znaleziska | Złote Study
RSS
piątek, 01 lutego 2008
Magia teatru

W jednym z komentarzy do poprzednich notek znalazłem ciekawy link do strony Michała, naszego czytelnika. Michał jest młodym aktorem który swoje teatralne pasje realizuje również w formie klockowego hobby:

Hamlet

Bardzo podobają mi się fotosy z Michałowych "spektakli", świetnie oddają teatralną atmosferę dzięki fantastycznemu operowaniu oświetleniem i umownymi (nawet jak na klocki) dekoracjami:

Tristan i Izolda

Najlepiej jednak będzie, jak Michał sam opowie o swoich pracach:

Klockami bawiłem się i bawię od zawsze. Moją drugą pasją jest teatr. Studiuję na wydziale aktorskim PWST we Wrocławiu. Kiedyś, nie będąc jeszcze w szkole (jakieś 4 lata temu) po prostu zacząłem się bawić w projektowanie scenografii i przerabianie ludzików. Swoich prac nigdy wcześniej nie pokazywałem. Po prostu stworzyłem sobie teatr z klocków dla samego siebie.

Ludziki przerabiam zazwyczaj przy użyciu modeliny, plasteliny i laierów do paznokci. Atrapy scenografii robię z tego co jest pod ręką.. nie zawsze z klocków. Głównie z kolorowego papieru, folii aluminiowej, bibuły i wszystkiego co można dostać w sklepie papierniczym. Światło jest puszczane ze zwykłej lampki, lub z takich małych latareczek które są czasami przy zapalniczkach.

Mam w sumie chyba ok 40 "spektakli" ale nie jestem na dzień dzisiejszy w stanie ich wszystkich tam [na blogu (przyp. red.)] umieścić. Nie wszystkie też nadają się na okazanie publiczności.

Mniejsza częśc moich prac jest inspirowana prawdziwymi dramatami, a reszta to moja czysta wyobraźnia. Czasami "przenoszę" też filmy na deski mojego papierowego teatru."

 

Zielony Pokój

* * *

In one of the comments, I found interesting link to the LEGO site owned by our reader Michał. Michał is a young actor who realizes his love for theatre also in bricks. These photos are just great, they really look like shooted in theatre. The illusion is perfect thanks to the amazing lighting and to imaginary scenery.

czwartek, 31 stycznia 2008
Złote Study - Głosujemy!

Dziś o północy rozpoczęliśmy głosowanie w naszym plebiscycie Złote Study 2007 . Zbieranie głosów potrwa cztery doby i zakonczy sie w poniedziałek o północy. Zapraszamy, nie przegapcie szansy na wskazanie swojej ulubionej pracy 2007 roku!

 

Glosujemy!

 

* * *

Voting for Golden Studs 2007 (Polish LEGO Community Awards) has started today at 0:00. Don't miss the chance to vote for tour favorite creation of 2007!

WOW Factor część 2

Dwie prace o wysokim czynniku Wow jednego dnia, to się często nie zadarza. Tym razem praca zupełnie inna, bardzo rozbudowana, pełna szczegółow, niezwykłych pomysłów. Predator zbudowany przez Misterzumbiego.

***

Two models with high Wow factor in one day - wow! This time something completly different, very complex model with lots of details and interesting building ideas. Predator by Misterzumbi.

WOW Factor cześć 1

Wow factor to "stopień w którym pierwsze wrażenie skłania obserwatora do wykrzyknięcia wow!"

Od czasu do czasu pojawiają się takie właśnie prace, na które reakcją jest poprostu okrzyk zachwytu. Zaczynamy dziś dział prezentujący modele o wysokim czynniku wow.

Model steven-a zrobiony jest tak że trudno uwierzyć że to klocki LEGO a nie oryginał.

***

Wow factor is defined as the degree to which the first impression of something makes a person say Wow!

From time to time we come across the models that have this ability. Have a look at this pushchair built by steven1980, it's hard to believe it's not a original.

środa, 30 stycznia 2008
I ty możesz zostać minifigiem.

 

Dzięki uprzejmości naszego czytelnika (dzięki Maciej!) możemy dziś udowodnić że każdy może zostać minifigiem.

Autorem tej kreacji jest Sebastian Errazuriz.

***

Anyone can be a minifig. By Sebastian Errazuriz

Jolly Roger

Obrodziły nam świetne kosmiczne floty tej zimy. Martin przedstawił flotę piracką Von Torn'a. Tym razem w skali minifig.

 

***

Another fantastic space fleet. This time by martin - Van Torn's pirates.

 

Cała flota w kieszeni.

Ile statków kosmicznych mieście się w kieszeni? Cała flota! Jerac zbudował przepiękną flotę Łowców Wampirów w mikroskali.

Statki został zbudowane tak że można je wykorzystać jako gotową flotę w systemie bitewnym (np. Battlefleet Gothic)

***

How many spaceships can you fit into a pocket? The entire fleet! Jerac built this beautiful microscale fleet.

It can be used as an army for a miniature wargaming system.

wtorek, 29 stycznia 2008
Falco II

Luis Baixinho skończył model Falco II, samolotu pochodzącego z kreskówki "Conan, the Future Boy" Hayao Miyazakiego :

Falco II

 falcoii013.jpg  falcoii030.jpg  falcoii003.jpg

Zobaczcie jak wyglądał oryginał (zdjęcia pochodzą z serwisu highharbor.net): 

 

Falco II

 

  

* * * 

Luis Baixinho finished his Falco II, a plane from "Conan, the Future Boy" by Hayao Miyazaki.


 

poniedziałek, 28 stycznia 2008
Ostatni dzwonek!

To ostatni dzwonek. Już tylko do jutra, do 12:00 można głosować na nas w konkursie "Blog Roku ".

 

Vote for us!

 

Prosimy o SMS o treści H00597 na numer 71222. Przypominamy, że dochód z SMS-ów (1,22 PLN) idą na cel charytatywny. Przed nami pasjonujaca rozgrywka. Kto ma więcej fanów- klocki LEGO czy pies Puzon ktory wyprzedza nas o dwie długości?

Ranking , aktualizowany co godzinę, pokazuje naszą aktualną pozycję. Cel: to załapać się do finałowej 25.

Z każdego numeru mozna  wysłać tylko jednego SMS-a, więc prosimy wszystkich o głosy!

* * *

This is the last call. Either you vote for us in "Blog of the Year" contest, or we loose miserably, beeing outnumbered even by Puzon the dog fans. Send SMS containing H00597 to the number +48 71222. Income goes to charity, so go on!

You can send only one SMS from each mobile, so we ask everyonr to vote for us! (locally 0,30 Euro, your costs may vary).

Klocek LEGO zaczyna szósty krzyżyk

Równo 50 lat temu w założonej przez Ole Kirk Christiansena fabryczce w Billund powstał pierwszy klocek Lego w dokładnie takiej formie w jakiej znamy je do dzisiaj. Wszustkiego najlepszego z okazji urodzin!

 

Lego Brick

 

Wszyscy świętujemy 50 rocznicę, nawet Google (które jak wiemy lubi LEGO) przygotowało na tę okazje specjalną wersję logo:

 

Google loves LEGO

 

* * *

Today we celebrate the 50th anniversary of LEGO Brick. Even Google loves LEGO!

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 62
Kanały RSS
Szukaj

LEGO® is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site.