A F O L - z ang. Adult Fan Of Lego, określa osobę która, często po okresie tzw. Dark Age kiedy porzuca zabawki z dzieciństwa, wraca do klocków LEGO i zajmuje się nimi jako hobby.
Kategorie: Wszystkie | Giganci | Konkursy | Legendy | Pogadanki | Wydarzenia | Znaleziska | Złote Study
RSS
poniedziałek, 28 stycznia 2008
Ale kanał.

Jeśli czasem odnosicie wrażenie że zaniedbujemy naszych czytelników i nie publikujemy tylu notek ile byscie chcieli to spieszę poinformować że wcale tak nie jest. Zajmujemy się paroma innymi projektami dotyczącymi naszego hobby, wyniki tych starań prędzej czy później poznacie.  Ale poza wszystkim innym budujemy! Przez ostatnie kilka tygodni zajmowałem się logistyką surowca mojego ostatniego projektu pt. Canal Street. Mówiąc po naszemu zamawiałem na Bricklinku masę klocków (nawet sobie nie wyobrażałem że tak trudno będzie znaleźć 2 żółte Dish 4 x 4 a takie sobie akurat wymyśliłem) z których powstał bulwar nad kanałem, fragment większej dioramy.

***

Just because we don't publish as many notes as you would like us  to do doesn't mean we aren't  busy with other things. We work on few hobby related projects which you will see sooner or later. But above all we build! For last few weeks I was happily working on this diorama called Canal Street. 

 

niedziela, 27 stycznia 2008
Nasi górą!

Kilka godzin temu ogłoszone zostały wyniki CCCV czyli Colossal Castle Contest V, najbardziej prestiżowego chyba konkursu dla AFOLi o randze międzynarodowej. Z przyjemnością donosimy że polscy AFOLe odnieśli sukces. Oto szczegóły:

Kategoria Średniowieczne Legendy

Zwycięzca: Bakery of Eeklo, autor: Tom Snellen

Honorowe wyróżnienia: Smok Wawelski, autor: Piotr

                                      Ostatnie Przygoda, autor: Piotr

Kategoria Festiwale i Święta

Zwycięzca: Market Square Wedding, autor: Stone Goblin

Kategoria Fortyfikacje

Zwycięzca: Hrothingas, autor: Daniel

Honorowe wyróżnienia: Fortyfikowanie Klasztoru, autor: Ciamek

Kategoria Handel i Przemysł

Zwycięzca: Koszmar Młynarza, autor: Lolas

Honorowe wyróżnienia: Port, autor: Lomero

                                       Piekarnia, autor: Ciamek

Kategoria Średniowieczna Podróż

Zwycięzca: Ostatnia Podróż, autor: Hippotam

Kategoria Zdarzenie Historyczne

Zwycięzca: Gutenberg's Printing Press, autor: Peppermint Pig

Kategoria Zamkowe Wnętrza

Zwycięzca: Medieval Bathhouse, autor: DARKSpawn

Honorowe wyróżnienia: Pechowa Królowa, autor: Iskra

Kategoria Średniowieczna Farma

Zwycięzca: Beekeeper Joe, autor: Giorgio Chronas

Kategoria Różne

Zwycięzca: Wieża Braci, autor: V1

Honorowe wyróżnienia: Arabska Ulica, autor: Ciamek

3 pierwsze miejsca i 7 wyróżnień! Gratulacje dla wszystkich! Za parę dni przyjdzie pewnie czas na dokładniejsze omówienie wyników, dziś cieszymy się sukcesem.

PS. Najciekawsze że Hippotam nie ma przez weekend dostępu do sieci więc pewnei jeszcze nic nie wie :-)

***

CCCV results have been announced. We are extremly pleased to report that Polish AFOLs took 3 first places and 7 honorable mentiones. Well done!

sobota, 26 stycznia 2008
Policjanci i Złodzieje

Podobnie jak wy zaintrygowani pojawiającymi się na naszych łamach tajemniczymi reklamami postanowiliśmy dowiedzieć się więcej. Udało nam się uzyskać wywiad z przedstawicielem Alien Technologies Inc., firmy stojącej za tym wszystkim.

redakcja: Bez zbędnych wstępów, o co chodzi? Co to są Policjanci i Złodzieje?

Alien Technologies Inc.: Przede wszytkim cieszymy się że nasza reklama zdołała wzbudzić wasze zainteresowanie. Być może zaprezentujemy jeszcze jedną wersję plakatu.

Policjanci i Złodzieje to nowa gra/konkurs adresowana do AFOLi. Koncepcja jest podobna do BTT, nad Policjantami i Złodziejami pracowali ci sami twórcy. Gra będzie rozgrywana na forum LugPolu a obsługę medialną zapewni blog klocki.

red: Mówisz że pomysł jest podobny, jakie są zatem różnice?

AT: Przede wszytkim tytuł (śmiech). A tak już na poważnie to oprócz zupełnie odmiennego tematu inne będą zasady. Pojawią się dwie rewolucyjne nowości: gra zespołowa i elementy Role Playing Game.

red: Prosimy o więcej szczegółów!

AT: Na więcej musicie jeszcze trochę poczekać, ruszamy w sobotę 23 luteg, wtedy dużo się wyjaśni.

red: Dużo, ale nie wszystko?

AT: Nie, nie wszystko. W czasie gry na uczestników czeka kilka niespodzianek. Przewidzieliśmy też Zdarzenia Losowe.

red: Gra czy konkurs budowania? Czym są Policjanci i Złodzieje.

AT: Jednym i drugim! Jest to oczywiście konkurs budowania z klocków LEGO, ale chcemy go zrobić tak atrakcyjnym jak to tylko możliwe.

red: Biorąc udział w BTT można było grać w dowolnej rzeczywistośc, czy w Policjantach i Złodziejach  będzie podobnie?

AT: Nasza nowa gra została zaprojektowana w realiach współczesnych, ale przewidzieliśmy mod-y Science Fiction i Fantasy (Steampunk).

red: Dlaczego gra będzie rozgrywana na forum LugPolu?

AT: Tylko dzięki współpracy z LugPolem będziemy w stanie zrealizować kilka zupełnie szalonych pomysłów. Szefostwo LugPolu poszło nam na rękę, ze zrozumieniem przyjmując nasze najbardziej ekstrawaganckie pomysły i życzenia. Nie można też zapomnieć o doskonałej współpracy przy poprzednim projekcie tego typu czyli grze Brick Transport Tycoon.

red: Czy to oznacza koniec BTT?

AT: Nie! BTT nadal będzie rozgrywane na forum LugPol tyle że od przyszłego sezonu już pod naszym szyldem. Ten projekt ma już swoje stałe miejsce w AFOLowym kalendarzu, między wrześniem i listopadem.

red: A jakie macie plany w stosunku do Policjantów i Złodziei.

AT: W tym roku rozegramy pierwszy sezon, zbierzemy doświadzczenia i opinie. Jeżeli pomysł się spodoba to gra stanie się corocznym projektem  rozgrywanym wczesną wiosną.

red: Tytuł Policjanci i Złodzieje z jednej strony wszystko tłumaczy ale z drugiej może brzmieć nieco sztywno. Skąd się wziął?

AT: Z piosenki "Kołysanka Zabijanka" grupy T.Love.

red: To jeszcze dwa słowa na temat firmy. Skąd nazwa ALien Technologies? Czym się zajmujecie?

AT: Nazwa pochodzi od koncepcji firmy - chcemy się zajmować wszystkim tym czego do tej pory się nie robiło. Im bardziej pomysł jest "nie z tej Ziemi" tym bardziej jesteśmy zainteresowani. Ostatnio zajmujemy się projektami adresowanymi do społeczności AFOLi.

red: Jakie macie plany na przyszłość? Czym nas jeszcze zaskoczycie?

AT: Na dość zaawansowanym etapie mamy projekt jednorazowego konkursu, jak zwykle innego od wszystkiego co do tej pory znaliście. W fazie planowania znajduje się dużo większy projekt, na tyle duży, że na razie przerasta nasze możliwości, szukamy jednak Obcej Technologii która pomogła by go zrealizować.

red: Dziękujemy za wywiad.

Nowy warzywniak!

Kolejne nowe zdjęcia zestawow. Tym razem 10185 Green Grocer. Jak zwykle przeciek pochodzi z forum Eurobricks. Widzicie to co ja? Sand Green!

 

 

GG

 

 

GG

 

 * * *

Again, new set photos. This time: 10185 Green Grocer. Eurobricks again... Do you see what I see? Sand Green!

piątek, 25 stycznia 2008
Złoty Galidor czyli wpadka roku

Na zakończenie prezentacji nominacji do tegorocznych Złotych Studów 2007 mamy kolejną nagrodę specjalną - Złoty Galidor dla wpadki roku. Zapraszamy do zapoznania się z kandydatami.

Za kilka dni przedstawimy zasady glosowania.

* * *

As a last category in Golden Studs contest, we present the nominations for Golden Galidor Award, for the worst screw-up of the year. Go, meet the candidates (Polish only, sorry). 

In a few days we will explain how the voting works. 

Złote Study 2007 - Najlepszy Duży Model

 

Jak pewnie już zauważyliscie Złote Study przeniosły się na własną stronę. Właśnie tam przed chwilą opublikowaliśmy przedostatnią kategorię: Duży Model. Zobaczcie koniecznie jakie sześć modeli uważamy za najlepsze w minionym roku.

***

You may have noticed that our Golden Studs awards nominations moved to their own web page. You will find there our next to last catgory: Large Model. Make sure you check it out!

Pokaż kotku co masz w środku

Crises bawi się kościotrupami. Zadziwiające jest to, że takie zastosowanie szkieleciku jest niby oczywiste, ale nikt na to wcześniej nie wpadł...

X-ray

 * * *

Crises plays with skeletons. It's amazing how this seems to be obviuos use for this part, but I do not remember anyone building something like this before...

środa, 23 stycznia 2008
Dajemy reklamy 2

 

Klocki z Bazin

Od paru dni polski Internet ogarnął szał na punkcie Jozina z Bazin czyli Józka z Bagien - legendarnej postaci wykreowanej przez czeskiego komika Ivana Mladka. Dla tych którzy nie widzieli jeszcze oryginalnego przeboju (a są tacy?) prezentujemy go poniżej:

 

Jak każdy obiekt kultu, tak i Jozin doczekał się wielu przeróbek - powstały wersje disco, hiphopowe, na akordeon, w wykonaniu Nirvany, i wiele innych. Oczywiście AFOLe też mają poczucie humoru, nie moglo więc zabraknąć ich wersji:

 

***

The polish Internet has recently been crazy about the legendary Jozin z Bazin (Joseph from the Marshland) - a character created by Czech comedian, Ivan Mladek. For those of you who haven't seen it yet (a few, I believe) we present it above.

Just like any other popular motif, the Jozin has been re-edited countless times - in disco and hip-hop versions, performed with an accordion, or sung by Nirvana. Obviously, the AFOLs have their sense of humour too, so they couldn't miss it. See the Lego z Bazin at the second video above.

wtorek, 22 stycznia 2008
Gdyby Verne wymyślił Star-Wars...

Zaglądnijmy przez chwile znowu do steampunkowców, bo pokazują piękne modele. Mark Stafford zbudował wersję Naboo Fightera. jak dla mnie, to jak na razie absolutny faworyt w konkursie. A malpa jako bliski zastępnik R2-D2 to już mistrzostwo świata:

Steam Naboo Fighter

05-front.jpg 11-cockpit.jpg 14-underclose.jpg

 

Chyba najbardziej jednak podoba mi sie w tej pracy użycie elementów Bionicle. Tutaj idealnie pasują.

* * *

If Verne invented Star Wars...

Let's go back to steampunkers for a moment because amazing stuff is shown over there. Mark Stafford buils a version of Naboo Starfighter. What I like most about it is the use of Bionicle parts. They just perfectly fit there!

(Via Brothers Brick)

Kanały RSS
Szukaj

LEGO® is a trademark of the LEGO Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse this site.